POLECAMY20 lutego - wspomnienie św. Hiacynty i św. Franciszka. To oni wraz z Łucją spotykali w Fatimie Maryję, która przekazała im orędzie,
by odmawiali różaniec.

Książka dla dzieci opisująca te wydarzenia dostępna teraz
w cenie 12 zł!

Zapraszamy!

Koszty dostawyNasze strony

www.ekatecheza.pl

Newsletter
Jeśli chcesz dostawać informacje o produktach i nowościach.

Sprzeciw sumienia farmaceutów. Aspekty etyczne, teologiczne i prawne - Małgorzata Prusak

Dostępność: duża ilość
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Sprzeciw sumienia farmaceutów. Aspekty etyczne, teologiczne i prawne - Małgorzata Prusak

Prezentowana monografia wychodzi naprzeciw potrzebie dogłębnej analizy problemu, czy farmaceuta może produkować i/lub dystrybuować farmaceutyki uderzające w podstawowy etos medycyny, jakim jest leczenie, a przynajmniej nieszkodzenie pacjentowi. Farmaceuta nie jest jakimś „elementem neutralnym” relacji z pacjentem. Jest osobą, która kieruje się pewnymi zasadami etycznymi, także ma swoje sumienie oraz rozeznanie dobra i zła, i która nie może być wciągana na siłę w niemoralną transakcję z pogwałceniem jej podstawowych praw. Dzięki niniejszej książce refleksja bioetyczna w Polsce ubogaciła się o niezwykle cenne studium, które może stanowić podstawę dla wielu szczegółowych rozwiązań dylematów sumienia aptekarzy i farmaceutów.

ks. dr hab. Andrzej Muszala
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II

 

MAŁGORZATA PRUSAK - dr teologii, mgr farmacji, ur. 1968 r., kierownik apteki, wiele lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym, związana z Katedrą Teologii Moralnej i Etyki na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przewodnicząca gdańskiego koła Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich.

 

O publikacji

Rok wydania 2015
Liczba stron 445
Format 145 x 204mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7422-704-9
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl