Koszty dostawyNasze strony

www.ekatecheza.pl

Newsletter
Jeśli chcesz dostawać informacje o produktach i nowościach.

Czy nigdy nie czytaliście? Medytacje nad słowem Bożym na niedziele i święta rok B – ks. Kazimierz Skwierawski

Dostępność: duża ilość
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?». On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom». I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu» (Mk 2, 23-28).

Trzeba dogłębnie odczuć i wnikliwie rozpatrzyć to bezbrzeżne zdziwienie Syna Bożego dotyczące naszego podejścia do lektury Pisma Świętego. Właśnie po to, by nikt nie pozostał analfabetą w tym najbardziej istotnym wymiarze życia, powstała ta publikacja. Zawiera ona homilie – przeważnie w dwóch wersjach – na niedziele (z wyjątkiem 21.) i święta roku liturgicznego B oraz cztery mowy okolicznościowe.

Pragnę zadedykować tę książeczkę Wszystkim, z którymi dane mi jest rozważać słowo Boże w kręgach biblijnych, przez co wnoszą oni swój bezcenny wkład w proklamowanie Dobrej Nowiny podczas Eucharystii. Autor

O publikacji

Rok wydania 2017
Liczba stron 432
Format 170x240 mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7422-863-3
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl